Delfin na zawodach w Mławie
19 listopada 2018
Delfin na zawodach w Mławie

W dniach 17-18 listopada br. w Mławie odbyły się kolejne ogólnopolskie zawody w pływaniu. Na starcie stawiło się 506 zawodników i zawodniczek z 35 klubów pływackich. UKS „Delfin” Legionowo pod opieką trenera Piotra Cesarczyka reprezentowali: Ala Trzaska, Antonina Pietuch, Weronika Piasecka, Mikołaj Lewandowski, Marcin Zieliński, Jakub Zieliński, Tadeusz Tyczyński, Jan Maciejewski, Daniel Szulc, Filip Zabagło i Kacper Mrozek.

Zarówno w pierwszy dniu zawodów na dystansach 50 metrowych, jak i w drugim dniu na dystansach 100 metrowych, nasi zawodnicy bili swoje rekordy życiowe pokazując się jak z najlepszej strony w rywalizacji sportowej.

Na podium, zajmując II miejsce na 100 metrów stylem motylkowym, stanął Filip Zabagło z czasem 1.16,08 oraz III miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym z czasem 1.11,31. Na wyróżnienie zasługuje również Antonina Pietuch, która w na 50 metrów stylem grzbietowym uzyskała czas 45.08, a w popołudniowym finale zajęła piąte miejsce oraz Mikołaj Lewandowski który na 50 metrów stylem grzbietowym zakwalifikował się do finałów z czasem 29.96.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów na pływalniach.