Dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 1821W w Zalesiu Borowym
5 października 2022
Dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 1821W w Zalesiu Borowym

Dziś, 5 października 2022 r., w siedzibie Wojewody Mazowieckiego, przedstawiciele Powiatu Legionowskiego podpisali umowę o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1821W w miejscowości Zalesie Borowe Gmina Serock". Inwestycja otrzymała dofinansowanie z państwowego funduszu celowego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach inwestycji na odcinku o długości 2726,60 m, od drogi wojewódzkiej nr 622 w stronę Powielina (przez Zalesie Borowe), ułożono nową, poszerzoną i wzmocnioną nawierzchnię, wykonano pobocza, zjazdy do posesji oraz chodnik na odcinku 40 m wraz z peronem autobusowym. Droga zyskała również odpowiednie odwodnienie, a w ramach inwestycji przebudowano także dwa skrzyżowania z drogami podrzędnymi.

Kwota dofinansowania: 3 657 348,89 zł
Koszty całkowite: 5 281 818,17 zł

Zadanie pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1821W w miejscowości Zalesie Borowe Gmina Serock" zostało zrealizowane z państwowego funduszu celowego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg