Młodzieżowy Festiwal Form Twórczych WŁĄCZ
6 października 2022
Młodzieżowy Festiwal Form Twórczych WŁĄCZ

Ambasada USA w Warszawie i Fundacja Wspomagania Wsi zapraszają uczennice i uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w pierwszym Młodzieżowym Festiwalu Form Twórczych WŁĄCZ. Nabór zgłoszeń trwa do 26 października 2022 r.

WŁĄCZ to festiwal form artystycznych i edukacyjnych oraz warsztaty skierowane do młodzieży (15 – 19 lat) i dorosłych współpracujących z młodymi osobami.

Temat Festiwalu WŁĄCZ: Siłą każdej społeczności jest jej różnorodność

Zapraszamy do opowiedzenia historii ludzi, miejsc czy wydarzeń. Zależy nam, aby uczestnicy i uczestniczki festiwalu pokazali, jak udział różnorodnych grup w życiu ich społeczności lokalnej buduje jej siłę, ale też stwarza różnego rodzaju wyzwania.

WIĘCEJ INFORMACJI I FORMULARZ REJESTRACYJNY RÓWNIEŻ NA STRONIE FESTIWALU.

Środkiem do opowiadania tych historii jest jedna z trzech form wyrazu: 

  • FILM
  • GRA
  • SZTUKI PERFORMATYWNE

PLAN FESTIWALU WŁĄCZ

  • Stacjonarne warsztaty przygotowujące do pracy z każdą z wybranych form oraz współpracy z ludźmi w środowisku uczestniczek i uczestników. Spotkania zaplanowane są w Białystoku (7-9 listopada 2022 r.), Katowicach (14-16 listopada 2022 r.) i Toruniu (21-23 listopada 2022 r.)
  • Inspirujące spotkania online, na których osoby uczestniczące otrzymają wsparcie ekspertek i ekspertów ze świata filmu, sztuk performatywnych i gier (od stycznia do maja 2023 r.)
  • Wydarzenie finałowe w Łodzi. Stworzone przez uczestniczki i uczestników prace zostaną pokazane publiczności na dwudniowym wydarzeniu festiwalowym w Łodzi w czerwcu 2023 r. W trakcie spotkania będzie także możliwość poznania się i porozmawiania z przedstawicielami Ambasady USA w Warszawie oraz gośćmi ze świata filmu, teatru i gier.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają też koszty zakwaterowania, wyżywienia w trakcie wszystkich spotkań stacjonarnych oraz podróży do Łodzi. 

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wspomagania Wsi. Projekt realizowany jest przy wsparciu Ambasady U.S.A. w Polsce.

WIĘCEJ INFORMACJI I FORMULARZ REJESTRACYJNY NA STRONIE FESTIWALU.

 

  • post o festiwalu na FB - LINK
  • notka o FESTIWALU na swojej stronie - LINK