Dwa razy rondo
21 marca 2023
Dwa razy rondo

Warianty koncepcji rozbudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej 632 - ul. Nowodworskiej z drogą powiatową nr 1823W - ul. Suwalna oraz z ul. Gwiaździstą w Łajskach w gminie Wieliszew omówiono podczas spotkania, które dziś odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele inwestora - Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie - zastępca dyrektora ds. inwestycji Tomasz Dąbrowski oraz Daniel Gardziejczyk; przedstawiciele z biura projektowego Vegmar Sp. z o.o. z Warszawy - Jakub Krawczyk, Przemysław Gocławski i Mateusz Mróz oraz starosta legionowski Sylwester Sokolnicki i zastępca wójta gminy Wieliszew Magdalena Radzikowska.

Projektant przedstawił i omówił trzy warianty rozbudowy skrzyżowania. Pierwszy zakłada budowę ronda o średnicy 30 m, drugi skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, zgodnie z trzecim powstać miałoby skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną wraz z budową nowego obiektu mostowego na Kanale Bródnowskim. Za najbardziej optymalny uznano pierwszy wariant rozbudowy skrzyżowania z uwzględnieniem uwag zgłaszanych przez zarządców dróg.

W kolejnej części spotkania z przedstawicielami Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie omawiana była inwestycja w Legionowie - rozbudowa skrzyżowania DW 632 - ul. Strużańskiej z ul. Polną oraz z ul. 11 listopada. Z ramienia Miasta Legionowo w spotkaniu uczestniczył zastępca prezydenta Marek Pawlak. Ratusz wystąpił z sugestią realizacji tej inwestycji poprzez budowę ronda.