Dziękujemy płk. Zdzisławowi Sokalskiemu
28 marca 2019
Dziękujemy płk. Zdzisławowi Sokalskiemu

Płk Zdzisław Sokalski zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Kombatantów przy Staroście Legionowskim. Za długoletnią współpracę uroczyście podziękowali mu starosta, zarząd Powiatu oraz radni podczas marcowej sesji Rady Powiatu.

Zdzisław Sokalski był harcerzem Szarych Szeregów hufca „Rój – Tom” w Legionowie w okresie okupacji i łącznikiem w czasie Powstania Warszawskiego w I Rejonie VII Obwodu „Obroża” Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej. Od lat 90. aktywnie działał w organizacjach kombatanckich. Jest współorganizatorem powstania miejsc pamięci związanych z walką o niepodległość Polski. Powołując Radę Kombatantów przy Staroście Legionowskim powierzono mu funkcję przewodniczącego. W swojej działalności skupił się na integracji środowiska kombatanckiego w realizowaniu celów związanych z kultywowaniem pamięci o walce o niepodległość ojczyzny. Jest organizatorem spotkań kombatantów z różnych środowisk oraz inicjatorem wycieczek historycznych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz Urząd Miasta Legionowo, podczas których przekazywał wiedzę związaną z wydarzeniami z czasów walki o wolną Polskę.

Wraz z jego dymisją Rada Kombatantów przy Staroście Legionowskim kończy swoją działalność.