Finał 11. edycji Piłkarskiej Ligi Powiatu Legionowskiego
28 października 2019
Finał 11. edycji Piłkarskiej Ligi Powiatu Legionowskiego

Ponad 500 młodych piłkarzy rywalizowało w 11. edycji Piłkarskiej Ligi Powiatu Legionowskiego. Zagrała w niej rekordowa liczba aż 43 drużyn. Finałowy turniej rozegrano 26 października br. na boisku w Jadwisinie.

W 11. edycji Piłkarskiej Ligi Powiatu Legionowskiego wystartowały 43 drużyny, w których tym razem zagrało ponad 500 piłkarzy. Rozgrywki podzielone były tym razem na 6 kategorii wiekowych. W najstarszych rocznikach 2006-07 zdecydowanie, z przewagą 6 punktów zwyciężyła Legionovia Legionowo. Wśród młodszych o rok kolegów z jeszcze większą różnicą 14 punktów najlepszy okazał się Gigant Smile Legionowo. W roczniku 2009 wysokiego prowadzenia nie oddał AP Sokół Serock, natomiast Legionovia Legionowo zgromadziła najwięcej punktów w rocznikach 2010 i 2012. Wśród 8-latków liderem pozostał AP 11 Legionowo, choć o jego zwycięstwie zadecydowały bramki w bezpośrednim spotkaniu z Legionovią.

Piłkarską Ligę Powiatu Legionowskiego organizuje starostwo powiatowe w Legionowie. Rozgrywki cieszą się coraz większa popularnością. Na start w nich coraz częściej decydują się drużyny spoza naszego terenu.