SKM dojedzie do Nieporętu
28 października 2019
SKM dojedzie do Nieporętu

Połączenie łączące stolicę z Nieporętem i Radzyminem zostanie uruchomione od 2 stycznia 2020 roku.

25 października Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur podpisał porozumienie z Dyrektorem PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawie Piotrem Siemianowskim na przygotowanie przystanków w Nieporęcie i Wólce Radzymińskiej dla linii SKM na trasie Lotnisko Chopina – Radzymin.

Wydłużenie kursów linii S3, która obecnie kończy swój bieg w Wieliszewie, to efekt wielomiesięcznych negocjacji, jakie z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie prowadzili wójt  Nieporętu i burmistrz Radzymina. Na początek SKM na wydłużonej trasie będzie jeździć w dni robocze. ZTM zaplanowało osiem kursów dziennie – cztery w godzinach przedpołudniowych i cztery po południu. Do nowych połączeń SKM dostosowany zostanie układ komunikacji lokalnej, tak aby z autobusu można było przesiąść się do pociągu.

fot. UG Nieporęt