Grand Prix Ciechanowa w pływaniu
9 grudnia 2019
7 grudnia br. zawodnicy UKS "Delfin" Legionowo uczestniczyli w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI - lecia klubu MPKS ORKA o Puchar Prezydenta Krzysztofa Kosińaskiego.O . Starty należy zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ nasi  pływacy poprawili wiele rekordów życiowych .  Na starcie pojawiło się  311 zawodników z 33 klubów.  Zawody odbywały się w dwóch blokach  pierwszy rano i drugi popołudniu.

UKS "Delfin" Legionowo, pod opieką trenera  Daniela Krepsa, reprezentowała 7 osobowa  grupa zdolnych sportowców: Antonina Pietuch, Adam Łapacz, Tadeusz Tyczyński, Kozyra Adrian, Kozyra Krystian, Jakub Zieliński i Marcin Zieliński, która wywalczyła aż 10 medali.

Na wyróżnienie zasługuje Antonina Pietuch, która zdobyła 5 medali: 1 złoty na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1:26.30) oraz 3 srebrne na dystansach 50 m stylem grzbietowym (0:39.15), na 50 metrów stylem motylkowym (0:42.01) i na dystansie 100m stylem zmiennym ( 1:34.81) oraz 1 brązowy na 50 m stylem dowolnym (0:35.01). Tosia również w punktacji generalnej zajęła 2 miejsce wśród zawodniczek z rocznika 2010. Kolejny młody zawodnik, który zasługuje na wyróżnienie to Adam Łapacz - zdobył 2 srebrne medale na 50 m stylem grzbietowym (0:41.89) i na 50 m stylem motylkowym (0:42.36) zajmując wysokie 4 miejsce w punktacji generalnej w roczniku 2009. Po jednym medalu zdobyli: Krystian Kozyra - brązowy na 50m stylem klasycznym ( 1:06.74), Marcin Zieliński również brązowy medal na 50 m stylem motylkowym (0:31.72) i jego starszy brat Jakub wywalczył srebrny medal na 50m stylem klasycznym (0:39.33).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.