Harcerska wiosna
15 maja 2024
Harcerska wiosna

Aż 270 osób wzięło udział w XV Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Piosenki Wiosenne Czarowanie „Z Serca Muzyka!”, który odbył się w dniach 10-12 maja. Na trzy dni Legionowo stało się harcerskim centrum Polski. Powiat Legionowski objął wydarzenie patronatem i ufundował nagrody.

Festiwal, który przyciąga miłośników piosenki harcerskiej i turystycznej, to wspólna zabawa, koncerty, ale przede wszystkim konkurs. W tym roku jury wysłuchało 70 wystąpień w 8 kategoriach – łącznie wykonanych zostało 140 utworów, specjalnie przygotowanych i zaaranżowanych na Festiwal.  Nagrody, a konkretnie instrumenty muzyczne (gitary oraz ukulele), ufundowane przez Powiat Legionowski otrzymali soliści Antonina Bodych z Jaktorowa i Emilia Nowak z Legionowa, a także zastęp „Intonacja" z 3. WDH „Cichociemni" w Darłowie oraz zespół „Wszystko Ma Swój Czas" z Dąbrowy. Dodatkowo nagrodzeni otrzymali powiatowe gadżety.

Oprócz konkursowych przesłuchań odbyły się też: Nocny Maraton Piosenki w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie oraz występy zaproszonych artystów – zespołu Mechanicy Shanty, Michała Łangowskiego oraz Pawła Orkisza.