Inauguracja Zimowego Poland Bike Marathon w
17 lutego 2019
Inauguracja Zimowego Poland Bike Marathon w

Największy w Polsce rozegrany dotychczas w tym roku wyścig rowerami górskimi i przełajowymi odbył się w Nieporęcie. Aż 360 miłośników kolarstwa MTB konkurowało podczas Zimowego Poland Bike Marathon 2019.

W Nieporęcie, 17 lutego wystartowała kolarska zima z Poland Bike Marathon. W imprezie udział wzięło aż 360 amatorów jazdy na rowerach górskich i przełajowych. Był to pierwszy etap cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2019 - największy do tej pory tegoroczny maraton MTB w Polsce. Bazą imprezy była Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie. Start i meta wyścigów znajdowały się nieopodal - na skraju Lasów Nieporęckich.

Nieporęcki Zimowy Poland Bike Marathon 2019 rozegrano na trzech dystansach. Na trasie MAX (33 km) zwyciężył Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet wygrała Izabela Kamińska (IM Logistic Rafbike Cycling Team). Dystans MINI (17 km) najszybciej pokonał Michał Bojarczak (AGR Podlasie). W rywalizacji kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team).

Najmłodsi ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców zwyciężył Szymon Lachowicz (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji drużynowej w Nieporęcie triumfował KK Catena Wyszków, a klasyfikację rodzinną wygrali państwo Surdykowie.

To dopiero trzecia rowerowa zima z Poland Bike - mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. - Cieszy bardzo wysoka frekwencja wśród uczestników. Dla nas jest to sygnał, że organizujemy imprezy na dobrym poziomie. I nie zamierzamy tego zmieniać. Zimowa seria wyścigów Poland Bike w Nieporęcie, Kobyłce i Markach jest świetną rozgrzewką i testem formy przed sezonem letnim.

Zimowy Poland Bike Marathon w Nieporęcie został zorganizowany pod patronatem honorowym Wójta Gminy Nieporęt Macieja Mazura.