Jabłonna dla Niepodległej
12 listopada 2021
Jabłonna dla Niepodległej

W gminie Jabłonna już po raz drugi zorganizowano bieg „Jabłonna dla Niepodległej”. Powiat Legionowski wsparł imprezę poprzez ufundowanie pucharów dla zawodników.

Ponad 80 osób wystartowało w biegach dziecięcych i w biegu głównym. Dzieci rywalizowały na dystansach od 200 do 500 metrów, a bieg OPEN odbył się na dystansie 5 km. Wśród kobiet najlepsza była Iwona Wicha ­– trenerka grupy biegowej Be Fit Run, a wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Mikulski z rewelacyjnym czasem 16 min 35 sek. O bezpieczeństwo na trasie zadbała Ochotnicza Straż Pożarna Jabłonna. Każdy z uczestników otrzymał medal okolicznościowy, a zwycięzcy puchary oraz nagrody rzeczowe. Po biegu wszyscy wspólnie świętowali przy ognisku, jedząc kiełbaski i pijąc gorącą herbatę.

Organizatorem biegu był klub sportowy Centrum Sportów Be Fit w Skierdach prowadzony przez Fundację „Lupus”. Patronatu honorowego udzielili starosta legionowski i wójt Gminy Jabłonna. Współorganizatorami biegu byli Gmina Jabłonna oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jabłonnie.

Fot. OSiR Jabłonna