Kino Otwarte na wesoło
24 maja 2021
Kino Otwarte na wesoło

Sympatycy sztandarowego cyklu Powiatowej Instytucji Kultury doczekali się jego komediowej odsłony. 21 maja wyemitowany został  film pt. „Toni Erdmann” w reżyserii Marena Ade.

Niemiecko-austriacko-rumuńska produkcja to pełna humoru, ale też wzruszeń, opowieść o relacji ojca z córką. Obraz zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.: Europejską Nagrodę Filmową, nominacje do Oscara, Złotych Globów, Cezarów i Nagród BAFTA. Seans  online poprzedziło wprowadzenie dziennikarki filmowej Magdaleny Felis.

 

· 28 maja – Kino Otwarte na sztukę: „Zabij to i wyjedź z tego miasta”;

· 18 czerwca - Kino Otwarte online: "Mustang”;

· 25 czerwca  - Kino Otwarte na sztukę: "Sugar Man";

· 19-20 czerwca -  Warsztaty w ramach projektu "Lemowskie konstelacje/instalacje";

· Na początku czerwca startuje konkurs fotograficzno-plastyczny „Niezłe ziółka, czyli nasze herbarium”, który potrwa do września.

Zachęcamy do śledzenia FB i strony internetowej PIK, gdzie znajdują się informacje o aktualnych i nadchodzących wydarzeniach.

Światowa premiera tragikomedii „Toni Erdmann” miała miejsce 14 maja 2016 r. w Konkursie Głównym podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Dzięki cyklowi „Kino Otwarte” obraz mogli obejrzeć także mieszkańcy powiatu.  Fot. Materiały dystrybutora