Kombatanci podzielili się opłatkiem
16 grudnia 2019
Kombatanci podzielili się opłatkiem

Przedstawiciele środowisk kombatanckich z terenu powiatu legionowskiego wzięli udział w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym 13 grudnia w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Spotkanie zainaugurowano wspólną modlitwą, której przewodniczył ks. ppor. Maciej Gizicki, wikariusz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Legionowie. Zgromadzonym życzenia świąteczne i noworoczne złożyli starosta Robert Wróbel, burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski oraz członek zarządu Powiatu Artur Stankiewicz. Oprawę artystyczną spotkania zapewniła młoda wokalistka Milena Żołnierzak, która przy akompaniamencie gitarowym swojego taty Jacka Żołnierzaka, zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy. Tradycyjny, świąteczny poczęstunek przygotowali uczestnicy Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie. Oni też zadbali o obsługę sali podczas spotkania. Na stołach królowały dania z ryb, kapusta z grzybami, pierogi, barszcz i słodkie wypieki.

Spotkanie zorganizowano z myślą o integracji członków środowiska kombatanckiego, uhonorowaniu ich wkładu w walkę o niepodległość oraz działalności na rzecz pielęgnowania pamięci o bohaterskiej walce za wolność Ojczyzny. Mile spędzony czas był okazją do rozmów, wspomnień i wspólnego kolędowania.