Konkurs debat oksfordzkich "Znam swoje prawa"
7 października 2020
Konkurs debat oksfordzkich "Znam swoje prawa"

Konkurs debat oksfordzkich "Znam swoje prawa" jest organizowany w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji prawnej zgodnie z zapisami ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Tematyka debat dotyczyć będzie wiedzy z zakresu przepisów prawa dotyczących młodzieży szkolnej. Konkurs poruszać będzie kluczowe zagadnienie dotyczące praw i obowiązków, które są ważne z punktu widzenia młodych obywateli. Uczestnicy poszerzą swoją wiedzę na temat najnowszych zmian w obowiązującym prawie, jak również będą mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności retoryczne.

Celem Debat jest szerzenie wiedzy z zakresu prawa wśród uczniów szkół średnich znajdujących się w powiecie legionowskim.

W konkursie bierze udział osiem zespołów, reprezentujących szkoły średnie z powiatu legionowskiego. W skład każdego zespołu wchodzi troje uczniów oraz nauczyciel, pełniący funkcję mentora drużyny.

Konkurs organizowany jest w systemie play-off. Drużyny rywalizują w ćwierćfinałach, półfinałach oraz finale. Z każdej debaty tylko jedna drużyna awansuje do kolejnego etapu.

Termin składania zgłoszeń upływa 23 października 2020 r. o godz. 16:00.

Debaty odbywać będą się w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie (ul. Sikorskiego 11).

Zasady prowadzenia debat

Oświadczenie uczestnik niepełnoletni