Konkurs z nauką w tle
28 listopada 2019
Konkurs z nauką w tle

Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie już po raz szósty zorganizował Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności Matematyczno-Przyrodniczych. Wydarzenie objęte zostało patronatem starosty legionowskiego Roberta Wrobla.

Pomysłodawczynią i koordynatorem konkursu jest nauczycielka matematyki Iwona Kondraciuk, której od 2013 roku z powodzeniem udaje się wspierać i motywować uczniów do podejmowania  wyzwań z dziedzin nauk ścisłych. 28 listopada do współzawodnictwa stanęło ponad dwudziestu uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym z terenu powiatu legionowskiego. Zadaniem uczestników było poprawne rozwiązanie zadań z matematyki i przyrody, które czekały na nich przy siedmiu tematycznych stanowiskach. Obowiązywał limit czasowy. O miejscu w konkursie decydowała ilość zgromadzonych punktów oraz czas wykonania wszystkich konkurencji. Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów, aktywizowanie ich do samodzielnego, twórczego myślenia oraz wzmacnianie wiary we własne siły i możliwości.