Konkursowe oleandry
8 września 2021
Konkursowe oleandry

W związku ze 107. rocznicą wyruszenia I Kompanii Kadrowej z krakowskich Oleandrów (6. sierpnia) oraz Świętem Wojska Polskiego (15 sierpnia) Mazowieckie To i Owo ogłosiło konkurs na Najpiękniejszy Oleander. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem starosty legionowskiego Sylwestra Sokolnickiego.

Pomysłodawcą konkursu jest lokalny pasjonat historii legionów Józefa Piłsudskiego - Henryk Matuszewski. W ramach rywalizacji hodowcy krzewu mogli pochwalić się zdjęciem oleandra lub sfotografować kompozycję przygotowaną z jego kwiatów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 5 września pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Legionowie. Jury wraz z wicestarostą Konradem Michalskim wybrało najpiękniejszy oleander. Nagrody dla zwycięzców przygotowało Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Laureaci:

I miejsce: pani Bożena Czerwińska