Konkursy w ramach Akademii Edukacji Regionalnej
5 marca 2020
Konkursy w ramach Akademii Edukacji Regionalnej

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, które Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie, organizuje w ramach Akademii Edukacji Regionalnej.

Konkurs na prezentacje sceniczne oparte na historii regionu.

W konkursie mogą wziąć udział zespoły ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, domów kultury, kółek zainteresowań itp. z terenu powiatu legionowskiego. Zgłoszenia do konkursu inscenizacji scenicznych, osnutych na ważnych wydarzeniach historycznych, przybliżających znane postacie lub prezentujące lokalne tradycje będą kwalifikowane do przeglądu, który zostanie zorganizowane na zakończenie roku szkolnego.

Konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji przedmiotowej lub wychowawczej związanej z edukacją regionalną.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu przez nauczyciela scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej dla wybranej grupy wiekowej.
Zwycięski scenariusz zostanie opublikowany w wydawanym przez Towarzystwo Przyjaciół Legionowa periodyku pt. Rocznik legionowski. Konkurs jest skierowany do nauczycieli wszystkich typów szkół z terenu powiatu legionowskiego. Ideą konkursu jest zachęcenie nauczycieli do dzielenia się ciekawymi pomysłami metodycznymi, jak przybliżać wiedzę o regionie.Organizator konkursu oczekuje na prace innowacyjne w doborze treści, środków dydaktycznych i metod.

Pliki do pobrania: