Korfball – dla szczypiornistów i koszykarzy
15 grudnia 2020
Korfball – dla szczypiornistów i koszykarzy

Powiat Legionowski wspiera propozycję dla mieszkańców polegającą na wypróbowaniu nowej dyscypliny sportowej, jaką jest korfball. Zasady gry łączą koszykówkę i piłkę ręczną. Drużyny są koedukacyjne.

Ponieważ na terenie powiatu legionowskiego działa niewiele dziewczęcych drużyn koszykarskich i piłki ręcznej, doskonałą alternatywą łączącą te dyscypliny jest korfball. W sporcie tym drużyny są koedukacyjne – panie i panowie mogą tworzyć jeden zespół.

Powiat Legionowski wspólnie z Klubem Sportowym Pogoń Skrzeszew realizuje projekt mający na celu popularyzację korfballa. Propozycję kierujemy do dzieci i młodzieży w wieku 4-14 lat. Trwa nabór, a jednocześnie treningi już odbywają się. Zajęcia są bezpłatne. Serdecznie polecamy i zapraszamy do wypróbowania tej propozycji. Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym biuro@kspogon.pl