Minisiatka w Nieporęcie
15 grudnia 2020
Minisiatka w Nieporęcie

Złote, srebrne i brązowe medale zdobywają dziewczęta trenujące minisiatkówkę w nieporęckim Uczniowskim Klubie Sportowym „Dębina”. Powiat Legionowski wspiera tę dyscyplinę poprzez zakup medali lub refundowanie kosztów przejazdów na turnieje. Gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy dalszego rozwoju sportowego.

Nieporęt od lat jest solidną marką w świecie polskiej dziecięcej i młodzieżowej minisiatkówki. Ciężka praca i profesjonalne przygotowanie dają efekty w postaci wysokiej formy owocującej czołowymi lokatami podczas ogólnopolskich konfrontacji turniejowych.

Z ostatnich występów warto wspomnieć zawody rozegrane 28 listopada, w Płocku. UKS „Dębina” Nieporęt pojechała tam w bardzo silnym składzie. Złote medale wywalczyły w kategorii „dwójek” Zuzanna Szymczyk, Zofia Anisiewicz i Zuzanna Kozłowska. Zaraz za nimi, na II miejscu uplasowały się klubowe koleżanki – Maja Kardas, Emilia Szaturska i Natalia Kucharska. Również kategoria „trójek” przywiozła trofea. Srebrne medale zdobyła drużyna w składzie Magdalena Szymańska, Aleksandra Leciejewska, Wiktoria Bartniczak i Barbara Skoczek.

Tydzień później, 5 listopada dziewczęta zameldowały się na Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju w Tuszynie. Drużyna „dwójek”, która w Płocku wywalczyła złoto, tym razem do Nieporętu wracała z medalami srebrnymi.

Oba występy dziewcząt z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dębina” wsparł finansowo Powiat Legionowski.