Krajowy Fundusz Szkoleniowy wspiera lokalnych pracodawców
28 marca 2019
Krajowy Fundusz Szkoleniowy wspiera lokalnych pracodawców

Po raz kolejny Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie pozyskał dodatkowe środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na wspieranie kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników zatrudnionych w ich firmach. Kwota dofinansowania to 700 tys. zł.

Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego są przeznaczone dla pracodawców na dofinansowanie szkoleń dla pracowników. Dzięki temu przedsiębiorcy mają możliwość podnoszenia kompetencji swoich pracowników w zmieniającej się sytuacji na rynku oraz w związku z dynamicznym rozwojem poszczególnych branż. Z pozyskanych środków można sfinansować m.in. koszty kursów, szkoleń i studiów podyplomowych.

Dofinansowanie, zgodnie z priorytetami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zostanie przeznaczone na wsparcie w zidentyfikowanych w powiecie legionowskim zawodach deficytowych, a także dla osób, które: nie posiadają świadectwa dojrzałości, z grup zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zatrudnionych w przedsiębiorstwach społecznych, wykonujących od co najmniej 15 lat pracę w szczególnych warunkach, dla nauczycieli lub osób po 45. roku życia.

Co roku zainteresowanie pracodawców środkami KFS jest coraz większe. W zakończonym naborze do urzędu pracy wpłynęło 61 wniosków na kwotę ponad 1 mln zł. Głównymi wnioskodawcami są osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, ale wpłynęły również wnioski od spółek i jednostek budżetowych. Ze wsparcia skorzystają głównie pracownicy i pracodawcy wykonujący zawód: nauczyciela, kierowcy, rejestratorki medycznej, a także księgowi, fryzjerzy, kosmetyczki oraz przedstawiciele innych deficytowych na naszym terenie zawodów. W związku z nierozdysponowaniem całej kwoty limitu na rok bieżący planowany jest nabór uzupełniający. Szczegóły naboru będą dostępne na stronie internetowej lub na tablicy ogłoszeń w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie.

W kwietniu br. zostanie przeprowadzony uzupełniający nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Środki te można przeznaczyć na szkolenia dla przedstawicieli zawodów deficytowych na terenie powiatu (np. fryzjerów i kosmetyczek). Fot. Freepik.com