Na zdjęciu widać osoby wybierające i przeglądające książki rozłożone na ladzie
14 października 2024
Książki wymienione

W ramach X Nocy Bibliotek Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprosiła mieszkańców do udziału w kolejnej edycji „Książki w (o)biegu”, którą zorganizowano 12 października w atrium legionowskiego ratusza.

Idea przedsięwzięcia sprowadza się do bezgotówkowej wymiany książek. Uczestnicy przekazują do 10 pozycji i w zamian mogą zabrać ze sobą tyle samo tytułów, ile przynieśli. Wybór był ogromny – książki historyczne, kucharskie biografie, beletrystyka, kryminały oraz literatura dziecięca, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W akcji wzięło udział ponad 50 osób i wymieniono blisko 500 książek. Jedna z uczestniczek wylosowała „Złotą Kartę”, która zapewnia wstęp dla dwóch osób na wszystkie wydarzenia i imprezy organizowane przez Powiatową Instytucję Kultury w 2025 roku.