Kulinaria na słodko i na słono
14 września 2022
Kulinaria na słodko i na słono

W sierpniu i we wrześniu, w ramach XI Dni Osób z Niepełnosprawnościami Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego, odbył się cykl warsztatów kulinarnych pod nazwą „Na słodko i na słono".

Warsztaty zorganizowane zostały przez Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie we współpracy z Fundacją „Promień Słońca” oraz Kołem Gospodyń Wiejskich Skubianka. W pracowni gospodarstwa domowego Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie swoje kompetencje kucharskie podnosili uczniowie szkoły, a także podopieczni Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy OPS w Legionowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity. Uczestnicy warsztatów gotowali pod czujnym okiem instruktorów, a zdobyte umiejętności stanowią doskonałe przygotowanie do samodzielnego życia w przyszłości. To już kolejny rok, kiedy w ramach DON osoby niepełnosprawne z terenu powiatu legionowskiego mogły spotkać się na wspólnym gotowaniu.