Małe derby Powiatu Legionowskiego
28 października 2019
Małe derby Powiatu Legionowskiego

W niedzielę 27 października o godzinie 13:00 na boisku w Kątach Węgierskich, w ramach ligi mazowieckiej dla rocznika 2010, zostały rozegrane małe derby Powiatu Legionowskiego.

Tego dnia Akademii Młodego Piłkarza GOOL ze Stanisławowa Pierwszego rywalizowała z drużyną Legionovii Legionowo. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący, a końcowy wynik okazał się szczęśliwy dla chłopców ze Stanisławowa, którzy wygrali 11:4 ze swoimi kolegami z Legionowa. Duża w tym zasługa bramkarza, bardzo dobrze rokującego, Wojtka Antosika, który swoimi wspaniałymi interwencjami natchnął do walki resztę zespołu, co wielce przyczyniło się do tego okazałego zwycięstwa. Podziękowania i pochwały należą się też zawodnikom reprezentującym Legionovię, którzy na boisku zostawili dużo sił, walcząc ambitnie do końca, jednak to nie wystarczyło do wygrania z bardzo pewnie prezentującą się drużyną Akademii Młodego Piłkarza GOOL. Zwycięstwo drużyny Stanisławowa nie byłoby możliwe bez wsparcia Gminy Nieporęt i udostępnienia boiska w Kątach Węgierskich, na którym przyszli mistrzowie mogą w odpowiednich warunkach podnosić swoje umiejętności.