Michał Perl ponownie najlepszy
23 lutego 2021

Tym razem zawody Gdynia Winter Swimming Cup były areną, na której swoje siły w pływaniu zimowym sprawdzili najlepsi w Polsce zawodnicy. Najwięcej punktów i medali na tej imprezie zdobył reprezentant Powiatu Legionowskiego Michał Perl.

Michał Perl wysoką formę potwierdził podczas Gdynia Winter Swimming Cup. Imprezę rozegrano w dniach 19-21 lutego, na terenie Portu Jachtowego – Marina Gdynia.

Michał wystartował w 7 konkurencjach. Każda z nich przyniosła medal, dzięki czemu nasz reprezentant został najlepszym zawodnikiem Gdynia Winter Swimming Cup. Złote medale Michał wywalczył w konkurencjach: 25 m i 50 m stylem klasycznym, 25 m i 50 m stylem dowolnym. Srebro padło jego łupem w wyścigach na 100 m stylem dowolnym i 25 m delfinem. Do medalowej puli dołożył również srebrny medal w sztafecie.

Tata Michała, Rafał wystartował  w dwóch konkurencjach: 25 m oraz  50 m stylem dowolnym. Na dłuższym dystansie wywalczył w swojej kategorii wiekowej srebrny medal, na krótszym złoty.

Śladami Michała podąża  również jego młodszy brat Maciej, który wystartował na dystansie  25 m stylem dowolnym w kategorii dzieci . Konkurencja ta odbywała się bez pomiaru czasu i wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale  GWSC.