Patrycja Bereznowska najlepsza w Gorcach
23 lutego 2021
Patrycja Bereznowska najlepsza w Gorcach

Reprezentantka Powiatu Legionowskiego Patrycja Bereznowska zwyciężyła wśród kobiet w biegu Gorce Ultra-Trail Winter 2021.

Na najdłuższym i najbardziej wymagającym dystansie „Śnieżne Wyzwanie 42 km” pobiegła w Gorce Ultra-Trail Winter 2021 reprezentantka Powiatu Legionowskiego Patrycja Bereznowska. Mimo, iż zimowe konkurencje nie są jej najmocniejszą stroną, udało się osiągnąć najlepszy wśród kobiet wynik.

Na przebiegnięcie 42 km biegacze mieli 11 godzin. Patrycja Bereznowska pokonała trasę w niewiele ponad 5 godzin. Po drodze była zdana niemal wyłącznie na siebie. Organizatorzy dopuścili skorzystanie po drodze z jednego punktu dysponującego suchym prowiantem. Resztę jedzenia i picie każdy musiał targać samodzielnie. Najwięcej sił kosztowało pokonanie 2,5-kilometrowej doliny, gdzie biegacze zapadali się do pół uda. Gratulujemy żelaznej kondycji i życzymy dalszych sukcesów.

fot. Darek Ślusarski