Międzypowiatowo po raz trzeci
19 września 2019
Międzypowiatowo po raz trzeci

Trzecie spotkanie Partnerstwa Międzypowiatowego na Rzecz Ożywienia Społeczno-Gospodarczego odbyło się 18 września w Józefowie. Projekt realizują wspólnie powiaty Legionowski i Nowodworski. Jednym z tematów spotkania było wsparcie przedsiębiorców w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Obecnych gości przywitały Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie Elżbieta Szczepańska oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Mazowieckim Marzenna Boczek. Podczas konferencji przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza zaprezentowali panele tematyczne – „Wsparcie dla przedsiębiorców przy tworzeniu i utrzymaniu miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami w lokalnych małych i średnich przedsiębiorstwach” i „Aktualne projekty i wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego dla przedsiębiorców na Mazowszu”. Dodatkowo, panel ekspercki wzbogacił wystąpieniem reprezentant Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Podobnie jak podczas poprzednich spotkań, po części teoretycznej przyszedł czas na działania warsztatowe. Uczestnicy z terenu obu powiatów, pracowali w sześciu tematycznych grupach projektowych, pod kierunkiem Eksperta Partnerstwa Lokalnego Jadwigi Olszowskiej-Urban, skupiając się na kształceniu i kwalifikacjach zawodowych młodzieży i dorosłych, inwestycjach i turystyce, lokalnej przedsiębiorczości, pozyskiwaniu środków finansowych, sprawach społecznych oraz współpracy z samorządem lokalnym. - Od lat realizujemy przedsięwzięcia, rozwijające współpracę międzysektorową. - Cieszę się, że tym razem nasze działania wykraczają poza obszar powiatu legionowskiego i łączymy siły wspólnie z sąsiadującym powiatem nowodworskim. Już w grudniu zespoły projektowe będą miały okazję do zaprezentowania wypracowanych projektów o charakterze społeczno-gospodarczym – powiedziała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie Elżbieta Szczepańska.