10 czerwca 2013
Mistrzem Mazowsza 2013 jest...

Po dwóch dniach rozgrywek i międzyurzędowej rywalizacji wyłoniliśmy nowego Mistrza Mazowsza Samorządów. Została nim reprezentacja Nadarzyna.

Sportową tradycją województwa mazowieckiego są Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Samorządów w Piłce Nożnej MazoviaCup. W tym roku, po raz szósty reprezentacje 23 urzędów zebrały się w powiecie legionowskim i razem przeżywały piłkarskie emocje.

Jak co roku wszyscy spotkali się na jednej z powiatowych aren, gdzie zostali przywitani przez miejskich włodarzy, organizatorów i sponsorów imprezy. Zaraz po przemowach i występach dziewcząt z grupy Hasao samorządowi piłkarze rozjechali się na boiska. Tym razem mecze rozgrywane były w Jabłonnie, Legionowie, Wieliszewie i po raz pierwszy na orliku w Józefowie (gm. Nieporęt). Atmosfera, pomimo typowo brytyjskiej pogody, była gorąca, a emocje towarzyszące rozgrywkom nie gasły nawet na chwilę.

Po dwóch dniach urzędowego kopania, w wielkim finale stanęły przed sobą reprezentacje Nadarzyna i Płocka. Taki sam skład w najważniejszym meczu Mistrzostw mieliśmy w roku 2011, kiedy to Mistrzem Mazowsza została drużyna z Płocka. Choć tym razem w regulaminowym czasie gry także był remis, w karnych lepsi okazali się urzędnicy z Nadarzyna i to właśnie oni zdobyli zaszczytny tytuł najlepszej drużyny samorządowej na mazowszu.

Zgodnie z ustanowioną przez nas tradycją po rozgrywkach wszyscy uczestnicy MazoviaCup 2013 spotkali się w ośrodku Lipowy Przylądek nad Jeziorem Zegrzyńskim. Tam też każda drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę i dyplom, a dziesięć najlepszych zespołów także nagrody rzeczowe. Trzy najlepsze reprezentacje do swoich urzędów wróciły z okazałymi pucharami. Były to Wieliszew (3 miejsce), Płock (Wicemistrz Mazowsza) i Nadarzyn (Mistrz Mazowsza). Obowiązkowo nagrodziliśmy także Drużynę Fair-Play, którą został Grabów n. Pilicą, Najlepszego Bramkarza – Łukasza Kazimierczaka z Wieliszewa oraz Króla Strzelców – Tomasza Luksa z Serocka, który przez dwa dni strzelił aż 21 goli. Rywalizacja o miano najlepszego strzelca mistrzostw była do końca zacięta, na drugim miejscu bowiem znalazł się zawodnik z Nadarzyna, Bartosz Tarachulski, który uzyskał również imponujący wynik 19 strzelonych goli.

W tym roku na imprezie podsumowującej mistrzostwa mieliśmy gościa honorowego. Swoją obecnością zaszczycił nas polski trener piłkarski, były selekcjoner reprezentacji Polski, komentator telewizyjny, radiowy i prasowy – Andrzej Strejlau. Podziękował zebranym za udział w tej wyjątkowej imprezie, a także gratulował każdej drużynie wręczając puchary i statuetki. Po rozdaniu nagród zamienił kilka słów z prawie wszystkimi zawodnikami, chętnie robił sobie z nimi zdjęcia i rozdawał autografy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nam drużynom, a także gościom, bowiem bez nich impreza ta nie mogła się odbyć. Za pomoc w organizacji dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Legionowie, Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie, Ośrodkowi Sportu w Wieliszewie i Urzędowi Gminy w Nieporęcie. Dziękujemy także wszystkim sponsorom za wsparcie Mistrzostw MazoviaCup:

  • Firmie GAZ SYSTEM S.A Oddział w Rembelszczyźnie
  • Ośrodkowi Lipowy Przylądek nad Jeziorem Zegrzyńskim
  • Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej Legionowo
  • Firmie EuroSport Legionowo
  • Drukarni Tampon Druk Robert Zawadzki
  • Firmie Selgros Cash&Carry
  • Firmie Aviotex