10 czerwca 2013
Złoci judocy

W Pucharze Polski Judo Masters, który odbył się w ostatni weekend w Płocku Zbigniew Więckowski wywalczył złoty medal. Na najwyższym stopniu podium stanął także Antoni Zalewski.   

Na sześciu tatami rywalizowało ponad 300 zawodników począwszy od grupy dzieci, aż po zaawansowanych wiekiem mastersów. Legionowskie Towarzystwo Sportowe i Sekcja Judo z Wieliszewa prowadzone przez trenerów Madlenę Kratiuk i Jacka Kuźmińskiego po raz pierwszy doczekały się wychowanka na Pucharze Polski i to od razu z takim wynikiem.

Zbyszek Więckowski nie miał sobie równych w kategorii do 60kg wygrywając w efektownym stylu dwie z trzech rozegranych walk, obie wygrane przypieczętował stosując techniki w parterze po przewróceniu przeciwnika. Bezkonkurencyjny w grupie młodzików okazał się Antek Zalewski (do 66kg), który wszystkie cztery walki rozstrzygną na swoją korzyść wygrywając przed czasem poprzez Ippon. Reprezentacja LTS oprócz dwóch złotych medali przywiozła jeszcze dwa inne krążki. Marika Arusztowicz wywalczyła srebrny medal w kategorii do 39kg, gdzie stoczyła cztery pojedynki wszystkie zakończone przez Ippon, niestety w finale po drobnym błędzie na swoją niekorzyść. Brąz z Płocka przywiózł Michał Zbysiński (kat. do 42kg), który stoczył dramatyczną walkę o trzecie miejsce wygraną dopiero w dogrywce po efektownym rzucie. Piąte miejsce zdobył Jan Rzeczkowski.

Ostatnim sprawdzianem przed wakacyjną przerwą będzie turniej powiatowy w Wieliszewie w dniu 23 czerwca, na który wszystkich sympatyków sportów walki zapraszamy.

www.judo-legionowo.pl

 

Trener Jacek Kuźmiński ze swoimi podopiecznymi: Zbyszkiem Więckowskim oraz Antonim Zalewskim