Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze na start!
2 marca 2020
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze na start!

Ponad 200 druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu legionowskiego i całej Polski walczyło w pierwszych Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Wieliszewie. Powiat Legionowski patronował tej imprezie oraz ufundował nagrody.

Pierwsze Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyły się 1 marca, w wieliszewskiej hali sportowej. Udział wzięło ponad 200 druhów służących na co dzień w 16 drużynach Ochotniczych Straży Pożarnych. Wiek uczestników był zróżnicowany – od kilkuletnich dzieci, po prawie dorosłych zawodników.

Zmagania podzielono na trzy konkurencje. Najpierw młodzi strażacy mieli do pokonania barierę związanej z ratownictwem teorii. Po sprawdzeniu wiedzy w kolejnych dwóch konkurencjach trzeba było się wykazać sprawnością fizyczną. Sztafeta promowała szybkość i koordynację. Natomiast najbardziej widowiskowa część zabawy – rozwinięcie bojowe – wymagało doskonałej współpracy w zespole i dobrej taktyki.

Wśród drużyn dziewczęcych najwięcej punktów zgromadziły druhny z Dobrzynia nad Wisłą wyprzedzając dwa zespoły z Wieliszewa. W kategorii drużyn chłopięcych i mieszanych najlepsi okazali się reprezentanci Chlebowa. Drugie miejsce zajęły Zagórzany. Miejsce na podium znalazło się również dla ochotników z Wieliszewa.