Mobilizacja dla Oresta
6 kwietnia 2019
Mobilizacja dla Oresta

Ponad 2 tys. zł zebrali zawodnicy, którzy po raz kolejny pobiegli dla zmagającego się z licznymi chorobami, 6-letniego Oresta.

Trasa charytatywnego biegu dla Oresia poprowadziła zawodników lasami jabłonowskimi, w okolicach Choszczówki. Do pokonania był dystans 5 km. Oprócz biegania uczestnicy zaangażowali się w zbiórkę funduszy przeznaczonych na rehabilitację chłopca. Zebrano 2150 zł.

Oreś jest 6-latkiem z Zespołem Downa. Cierpi na wiele chorób - ma wadę słuchu, astmę, dysfagię czyli zaburzenia połykania, niedoczynność tarczycy i zaburzenia w rozwoju intelektualnym. Wymaga więc stałej opieki lekarskiej. Bieg dla Oresia zorganizowała fundacja Ad Solis przy współpracy z Powiatem Legionowskim i pod patronatem starosty Roberta Wróbla.