Progresywnie po raz piąty
6 kwietnia 2019
Progresywnie po raz piąty

Festiwal Rocka Progresywnego ProgRockFest 2019, pod patronatem Starosty Legionowskiego, jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie, odbył się w dniach 5-6 kwietnia br.

Piąta edycja festiwalu rocka progresywnego zwabiła do sali widowiskowej ratusza miłośników gatunku z całej Polski. Na legionowskiej scenie zaprezentowało się sześć zespołów. Pierwszego dnia zagrali Disposable Soma z Warszawy, Anamor z Płocka oraz gwiazda wieczoru - krakowski Albion. Drugiego dnia wystąpili zespół Fizbers z Krakowa, lubelski Acute Mind, a na zakończenie festiwalu - kanadyjski zespół Mystery.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz muzyczny ProgRockMarket oraz ProgRockGallery, czyli wernisaż i wystawa zdjęć festiwalowych autorstwa Doroty Milerowicz, Pawła Horążego i Marcina Glińskiego.

W tygodniu poprzedzającym festiwal, na terenie Legionowa i Jabłonny, trwał PrgoRockWeek. W wybranych punktach gastronomicznych serwowano potrawy i napoje nawiązujące do charakteru festiwalu.

fot. Dorota Milerowicz