Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką
20 lipca 2021
Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie PIK startuje z nowym projektem „Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką”. Każdy może zostać jego współtwórcą.

Czy wiecie, że wśród nas mieszkają ludzie sztuki? Na swoje miejsce na ziemi, niekiedy także miejsce pracy twórczej, wybrali jedną z miejscowości naszego powiatu.
Znacie ich? A może jedną z takich osób jest Wasz sąsiad zza żywopłotu? Lub sąsiadka mieszkająca dwa bloki dalej, którą spotykacie podczas spacerów z psem? W ramach projektu „Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką” postanowiliśmy przybliżyć sylwetki naszych sąsiadów i sąsiadek wykonujących artystyczne zawody – muzyków, plastyków, pisarzy i ludzi filmu. Odwiedzimy ich z kamerą i porozmawiamy o zawodzie artysty.
Twórców w naszym sąsiedztwie jest wielu, na początek porozmawiamy z: artystą plastykiem prof. Stanisławem Wieczorkiem aktorką Jowitą Budnik pisarką Zuzanną Śliwą gitarzystą basowym Krzysztofem Ścierańskim malarką Katarzyną Gawlik aktorem Andrzejem Grabarczykiem pisarzem Sławomirem Koprem wokalistką Gośką Andrzejewską.
Czy macie pytania, które chcielibyście zadać bohaterkom i bohaterom naszych rozmów?
Zgłaszajcie je pod tym postem lub piszcie na adres animacja@pik.legionowski.pl, a my postaramy się – w miarę możliwości – uzyskać na nie odpowiedzi :)
Czas – start! Nagrania przeprowadzonych rozmów będziemy publikować już od sierpnia! Jesienią natomiast planujemy dla Was kolejne niespodzianki w ramach projektu - warsztaty i konkurs.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.