Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez Starostę
27 września 2019
Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez Starostę

Już po raz 13. wręczono nagrody Starosty Legionowskiego dla najlepszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat. W tym roku wyróżniono 115 prymusów.

Przyznawane od 2006 roku nagrody są wyrazem uznania dla trudu włożonego w naukę i osiągnięcie wysokich wyników. Kandydaci do nagrody oprócz wysokiej średniej (powyżej 4.9) i przynajmniej bardzo dobrej oceny z zachowania, muszą uzyskać akceptację rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego.
Najlepszą średnią ocen ze wszystkich 115 nagrodzonych uczniów uzyskała w zeszłym roku szkolnym Monika Witczak, absolwentka Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie - 5.88.  Ponadto nagrodzono 49 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, 2 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie, 4 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku, 58 uczniów Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie oraz 2 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Nagrodę za najlepiej zdany egzamin maturalny otrzymał absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie Radosław Rosłaniec, który uzyskał 81% punktów z języka polskiego, 90% punktów z matematyki oraz 98% punktów z języka angielskiego.
W sukcesie uczniów swój udział mają niewątpliwie ich rodzice. To oni motywują, stwarzają warunki do nauki i współpracują ze szkołą. Za swój trud otrzymali gratulacje i pamiątkowe medale. Słowa podziękowania skierowano także do wychowawców najlepszych uczniów. To dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy uczniowie osiągnęli tak wspaniałe wyniki. Podziękowania i kwiaty otrzymało 22 pedagogów, pod których skrzydłami w ubiegłym roku szkolnym kształcili się nagrodzeni uczniowie. Nie zapomniano także o wyrazach uznania dla dyrektorów powiatowych szkół.
Nagrody Starosty Legionowskiego dla uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski zostały ustanowione uchwałą Rady Powiatu z dnia 27 kwietnia 2006 r. W ciągu dwunastu lat przyznano 633 nagrody, a łączna wysokość środków własnych przeznaczonych dotąd na ten cel przez Powiat Legionowski wyniosła 949 500,00 zł.