Zdjęcie wykonane w Powiatowej Bibliotece Publicznej. Na pierwszym planie dwie kobiety, w tle regały z książkami.
10 września 2024
Narodowe Granie

Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła mieszkańców na nietypową odsłonę Narodowego Czytania.

W tym roku pod hasłem Narodowego Czytania cała Polska na nowo odkrywała „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Odwiedzający 7 września siedzibę Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie o czytanie książki nie byli proszeni, ale otrzymali dedykowaną wydarzeniu zakładkę do książek oraz propozycję wzięcia udziału w grze literackiej „Poszukiwany! Kordian współczesny”. Jej uczestnicy, posiłkując się specjalnie na tę okazję opracowaną mapką, odnajdywali ukryte w bibliotecznych zakamarkach zadania, a żeby je wykonać, musieli wykazać się znajomością lektury. Mieli też okazję popuścić wodze fantazji, rysując portret współczesnego Kordiana czy planując trasę jego wędrówki z uwzględnieniem dzisiejszych realiów.