Naukowa Jabłonna
23 września 2019
Naukowa Jabłonna

Już po raz 23. na terenie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego w Jabłonnie odbył się Festiwal Nauki. Przez cały weekend (21 - 22 września) na odwiedzających czekały atrakcje i nowinki ze świata wiedzy. Wydarzenie współorganizował Powiat Legionowski.

Tegoroczny festiwal „Nauka z Pałacem w tle” to ponad 60 stoisk wystawowych z ponad setką projektów tematycznych. Przybyli na wydarzenie dzieci, młodzież i dorośli mogli obejrzeć mnóstwo ciekawych prezentacji, wśród nich dotyczące zagadnień z zakresu chemii, fizyki, medycyny, konserwacji zabytków, zdrowego żywienia, psychologii, ekologii i biologii. Dzięki tak dużej różnorodności każdy miał szansę odnaleźć dziedzinę, która interesuje go najbardziej i poszerzyć wiedzę o nieznane dotąd zagadnienia. – W tym roku postawiliśmy na interaktywność, czyli interaktywne warsztaty, pokazy i gry. Wystawcy dzielą się wiedzą i nauką w sposób przystępny z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – wyjaśnia dyrektor Domu Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie Katarzyna Molęda.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko Powiatu Legionowskiego, w którym dzieci i młodzież mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o powiecie i wygrać atrakcyjne gadżety.

Festiwal Nauki to inicjatywa rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Pierwszy Festiwal Nauki zorganizowano w 1997 roku.