Nowa karetka w Jabłonnie
8 lutego 2019
Nowa karetka w Jabłonnie

Fabrycznie nowy ambulans zasilił powiatowy tabor. Pojazd zastąpił wysłużoną karetkę w Jabłonnie.

Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy, że Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo” zakupił dwa nowe ambulanse, które będą stacjonowały w Serocku i Jabłonnie. Karetka dla Serocka jest na służbie już od kilku miesięcy, a karetka przeznaczona dla miejsca wyczekiwania w Jabłonnie została dostarczona pod koniec stycznia b.r.

Nowy ambulans marki Volkswagen Crafter, typ „C” to obecnie najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana ruchoma jednostka intensywnej opieki, która posiada specjalistyczny sprzęt do skomplikowanego transportu i leczenia pacjentów. Karetka z podstawowym zespołem będzie, tak jak pozostałe w powiecie, pracowała w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Ambulanse to pojazdy mocno eksploatowane. W 2018 roku karetki na terenie powiatu wzywane były prawie dziewięć tysięcy razy. Regularna wymiana taboru i jego wyposażenia jest więc koniecznością. - Obie karetki zakupiliśmy ze środków własnych. Chcemy sukcesywnie wymieniać ambulanse na nowe. Najstarsze, które służą w powiecie pochodzą z 2009 roku i mają już bardzo duży przebieg – mówiła we wrześniu ubiegłego roku Dorota Glinicka, prezes zarządu Zespołu Opieki Zdrowotnej „Legionowo” Sp. z o.o.

Koszt zakupu jednego pojazdu to prawie 350 tys. zł.