Z CIS-u do galerii
25 stycznia 2019
Z CIS-u do galerii

25 stycznia br. w Galerii „Na Prostej” w Jabłonnie odbył się wernisaż malarstwa i grafiki Romana Owczarzaka. Organizatorem wystawy było Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie.

Futurystyczne prace Romana Owczarzaka można było podziwiać w Galerii Sztuki „Na Prostej” w Jabłonnie. Artysta jest samoukiem, nigdy nie kształcił się w kierunku malarstwa. Jego talent odkryto przypadkowo, bo sam nigdy nie chwalił się swoimi zdolnościami. Biorąc udział w programie aktywizacji zawodowej i reintegracji w Powiatowym Centrum Integracji Społecznej został dostrzeżony i zachęcony do pokazania swoich prac szerszemu gronu odbiorców. - Prace nawiązują do fantastyki, nasuwają się także skojarzenia biblijne. Szczególnym kunsztem wykazuje się Pan Roman w rysunkach – mówi o ekspozycji Robert Żbikowski, kurator wystawy.

Mamy nadzieję, że nie będzie to jedyna wystawa Romana Owczarzaka i zachęcony sukcesem stworzy kolejne wyjątkowe prace.