Nowe radiowozy w powiecie
2 grudnia 2019
Nowe radiowozy w powiecie

Nowe pojazdy służbowe, dofinansowane przez samorządy, zostały przekazane policjantom podczas uroczystości, która odbyła się 29 listopada przed gmachem Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Powiat Legionowski dofinansował w połowie zakup dwóch z nich, przekazując na ten cel kwotę 90.000 zł.

Na uroczystości obecni byli Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej wraz z zastępcami, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz przedstawiciele władz samorządowych. Powiat Legionowski reprezentował członek zarządu Sylwester Sokolnicki.

W sumie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie zyskała 7 nowych pojazdów, które zakupiono ze środków własnych przy wsparciu finansowym samorządów. Powiat dofinansował zakup dwóch z nich, a w nabyciu pozostałych pięciu aut partycypowały wszystkie gminy powiatu legionowskiego.

Modernizacja policyjnej floty poprawi warunki służby funkcjonariuszy, a także wpłynie na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Pięć radiowozów już służy policjantom z legionowskiej komendy i podległych komisariatów, kolejne dwa zostaną przekazane do końca 2019 roku. Na drogi wyjadą pojazdy marki Kia Sportage oraz Hyundai i-30.