Występy, które wychodzą na zdrowie
2 grudnia 2019
Występy, które wychodzą na zdrowie

XI edycja powiatowego konkursu  „Zdrowie” w Bajcie odbyła się pod hasłem „Problem z głowy - WSZYstko o wszawicy”. Teatralne interpretacje tegorocznego tematu można było oglądać 28 i 29 listopada w legionowskim ratuszu.

Dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu całego powiatu, już po raz jedenasty, rywalizowały w konkursie teatralnym „Zdrowie w Bajce”. Młodzi aktorzy zaprezentowali się w trzech kategoriach: przedszkola, zerówki oraz klasy I-III szkoły podstawowej. Dwudniowa impreza to kolorowy festiwal kreatywności okraszony sporą dawką humoru. Dzieci, pod opieką nauczycieli, przygotowały pouczające spektakle poruszające ważny, choć ciągle wstydliwy, temat wszawicy.

Konkurs ma na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i właściwych nawyków higienicznych, a dzięki przyjaznej formie zabawy wpływa na pogłębienie świadomości na temat zdrowego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

Organizatorami konkursu byli Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legionowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Legionowie.

Laureaci konkursu

W KATEGORII: KLASY I -III

1. miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 8 im. Warszawskiej Dywizji Piechoty – „Brudna Zosia”

2. miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja – „Nieproszony gość”