Powiatowe obchody Dnia Strażaka
13 maja 2024
Powiatowe obchody Dnia Strażaka

12 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

W obchodach udział wzięli przedstawiciele Straży Pożarnej, władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji, a przede wszystkim strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu legionowskiego. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń, medali, nagród i awansów na wyższe stopnie służbowe. Starosta legionowski za pełną gotowość do niesienia pomocy, niezłomność, konsekwencję i godny naśladowania upór w działaniu nagrodził wyróżniających się funkcjonariuszy z legionowskiej strażnicy, dziękując im za poświęcenie i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Podczas obchodów ślubowanie złożyli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wydarzeniu towarzyszył pokaz sprzętu pożarniczego.

Na uroczystości Powiat Legionowski reprezentowali starosta legionowski Roman Smogorzewski oraz przewodniczący Rady Powiatu w Legionowie Tomasz Talarski.