Oczyszczacze powietrza od Powiatu
16 listopada 2018
Oczyszczacze powietrza od Powiatu

Powiat Legionowski wyposażył cztery swoje placówki w 32 oczyszczacze powietrza. Planowany jest zakup kolejnych urządzeń skutecznie przeciwdziałających skutkom smogu.

Za kwotę ponad 57 400 zł Powiat Legionowski kupił oczyszczacze powietrza, które skutecznie likwidują niebezpieczny dla zdrowia pył PM10 i PM2,5. Większe cząsteczki dostają się do płuc wywołując choroby układu oddechowego, mniejsze trafiają nawet do krwioobiegu powodując liczne i groźne dolegliwości. Nabyte przez Powiat oczyszczacze wykorzystują niezwykle skuteczne filtry HEPA i węglowe. Rodzaj urządzenia, zgodnie z zapotrzebowaniem, wybierali dyrektorzy placówek.

W oczyszczacze wyposażono cztery powiatowe legionowskie instytucje: Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie, Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie. Powiat planuje zakup kolejnych urządzeń. Będą one instalowane zgodnie z zamówieniami dyrektorów placówek.