Rada Powiatu kończy kadencję 2014-2018
16 listopada 2018
Rada Powiatu kończy kadencję 2014-2018

Rada Powiatu w Legionowie kadencji 2014-2018 po raz ostatni zebrała się 14 listopada br., aby podsumować swoją pracę i przyjąć podziękowania zarządu.

Rada Powiatu w Legionowie, organ stanowiący i kontrolny powiatu, w ciągu ostatnich czterech lat obradowała podczas czterdziestu sześciu sesji, w trakcie których podjęła 294 uchwały i przyjęła trzy stanowiska. Jej skład to 23 radnych, w tym starosta, trzech członków zarządu powiatu, przewodniczący i dwóch wiceprzewodniczących rady, którzy powołali ze swojego grona sześć komisji stałych: budżetową, rewizyjną, rozwoju, oświaty kultury i sportu, rodziny, zdrowia i spraw społecznych oraz bezpieczeństwa, ochrony środowiska i promocji turystyki.

Podczas ostatniej w tej kadencji sesji radni podsumowali ostatnie cztery lata oraz przyjęli podziękowania starosty Roberta Wróbla i przewodniczącego rady Szymona Rosiaka za wspólną pracę na rzecz powiatu legionowskiego. – W mijającej kadencji podjęliśmy wewnętrzne zobowiązanie do tego, że skoncentrujemy nasze wysiłki na trzech obszarach: powiatowej oświacie, ochronie zdrowia i bezpieczeństwie. Powiatowe szkoły zostały rozbudowane, zmodernizowane i wyposażone w obiekty sportowe. Powstało ambulatorium chirurgiczno-urazowe, a przychodnia specjalistyczna została przebudowana. Co roku mieszkańcy mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach powiatowego programu zdrowotnego. Poprawie uległo także bezpieczeństwo na drogach powiatu dzięki budowie dróg, chodników, ścieżek rowerowych oraz aktywnych przejść dla pieszych. Dziś możemy ocenić nasze dokonania i to jest ocena bardzo pozytywna. Dzięki dobrej współpracy udało się wiele osiągnąć. Państwo pracowaliście w interesie mieszkańców, których reprezentujecie, uruchamiając nowe projekty po to, aby w powiecie żyło się lepiej, aby budować naszą małą ojczyznę. Niezależnie od politycznych poglądów. Mam nadzieję, że nowa rada będzie czerpała z tych najlepszych wzorców dobrego rozumienia czym jest samorząd - zwrócił się do radnych starosta Robert Wróbel.

W trakcie sesji podziękowano za współpracę włodarzom gmin, powiatowym instytucjom oraz służbom – policji, straży pożarnej i wojsku.

Ze stanowiskiem przewodniczącego rady oficjalnie pożegnał się Szymon Rosiak, który tę funkcję pełnił przez ostatnich 14 lat i nie zdecydował się startować w ostatnich wyborach. Część dotychczasowych radnych ponownie kandydowała do Rady Powiatu i ci, którym wyborcy powierzyli 21 października br. mandat zaufania, spotkają się, wraz z nowymi członkami rady, na posiedzeniu inauguracyjnym, które zwołane zostało na 23 listopada br. Wtedy też radni złożą ślubowanie.

Radni Rady Powiatu w kadencji 2018-2023:

1. Aleksandra Maria Bednarek

2. Agnieszka Borkowska