Odbierz darmową „Kopertę Życia”
20 sierpnia 2019
Odbierz darmową „Kopertę Życia”

Starostwo Powiatowe w Legionowie zaprasza mieszkańców powiatu do odbioru bezpłatnych „Kopert Życia”, które w przypadku nagłego zachorowania są istotną pomocą dla ratowników medycznych.

„Koperta życia” to karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Kartę wkłada się najczęściej do lodówki, na której umieszcza się naklejkę z nadrukiem „Koperta życia”. Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym, w razie wypadku lub zasłabnięcia, umożliwia służbom medycznym, a także policji, straży pożarnej, straży miejskiej oraz służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o pacjencie. Dlaczego kopertę najlepiej umieścić w lodówce? Bo jest to urządzenie, które znajdziemy w każdym domu i ze względu na spore rozmiary – jest łatwe do znalezienia.

„Kopertę Życia” wraz z kartą informacyjną można nieodpłatnie odebrać:

· w punkcie informacyjnym Starostwa Powiatowego w Legionowie, ul. Sikorskiego 11,    Legionowo,

· w punkcie paszportowym w Urzędzie Miasta Legionowo, ul. Piłsudskiego 41, Legionowo,

· w rejestracji NZOZ „Legionowo”, ul. Sowińskiego 4, Legionowo.