Nowy autobus z Serocka do Legionowa już od września
20 sierpnia 2019
Nowy autobus z Serocka do Legionowa już od września

Podczas lipcowego posiedzenia powiatowi radni podjęli uchwałę o uruchomieniu nowej linii autobusowej, łączącej Serock, Nieporęt, Wieliszew i Legionowo. Autobus zacznie kursować już od września.

Nowe połączenie to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Serocka w zakresie usług transportowych. Gmina Serock jako jedyna w powiecie legionowskim nie posiada żadnych linii komunikacyjnych obsługiwanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Z nowego autobusu skorzystają również mieszkańcy gmin Nieporęt, Wieliszew i Legionowo.

Powstanie nowej linii ma kilka założeń. Jednym z nich jest dowóz mieszkańców gmin do siedziby Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. Zaplanowano 19 kursów każdego dnia powszedniego i 7 kursów w soboty. Ponadto rozkład jazdy dostosowany będzie do rozkładu jazdy pociągów SKM i KM na stacji Legionowo. – Dzięki uchwale, którą przyjęła Rada Powiatu będziemy mieli wielką szansę uruchomić pilotażowy program, który pozwoli o połowę zwiększyć ilość kursów z Serocka do Legionowa za pośrednictwem naszej lokalnej komunikacji. Pozwoli połączyć Gminę Serock bezpośrednim kanałem komunikacyjnym ze szpitalem w Wieliszewie, ze Starostwem Powiatowym i ze stacją główną w Legionowie. Poprawi to skomunikowanie Serocka z metropolią legionowską i warszawską – mówi burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski.

Za organizację nowego połączenia autobusowego będzie odpowiadać Gmina Serock, natomiast koszty związane z jego funkcjonowaniem w całości pokryje Powiat Legionowski. Powyższe kwestie zostaną szczegółowo określone w dwustronnym porozumieniu, którego podpisanie zaplanowano na koniec sierpnia.

Schemat trasy: Serock – DK61 (Stasi Las, Borowa Góra) – Zegrze – Zegrze Południowe – Wieliszew – ul. Kościelna – Starostwo Powiatowe – ul. Suwalna – Al. Legionów (przy cmentarzu) – przejazd Kolejowy w ul. Piaskowej i Al. Legionów – ul. Szwajcarska – Legionowo Piaski PKP 03 (przystanek końcowy). Wariant powrotny: wyjazd pod wiaduktem – DK61 – ul. Piaskowa i dalej jak wyżej.