Oferta realizacji zadania publicznego z inicjatywy Fundacji Active Life pod nazwą: "I BIEG ZAJĄCA"
12 lutego 2019
Oferta realizacji zadania publicznego z inicjatywy Fundacji Active Life pod nazwą: "I BIEG ZAJĄCA"

12 lutego 2019 roku Zarząd Powiatu w Legionowie pozytywnie zaopiniował ofertę realizacji zadania publicznego z inicjatywy Fundacji Active Life pod nazwą: "I BIEG ZAJĄCA".

Bieg Zająca to cykl sportowych wydarzeń mających na celu integrację społeczną osób zdrowych z osobami chorymi oraz budowanie w społeczeństwie świadomości na temat istniejących barier i ograniczeń z jakimi zmagają sie osoby z tego typu dysfunkcjami.

Formuła biegu Zająca angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega to na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego (10 km) oraz biegu na 5 km, kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej bezpłatne wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem "Zającem". Tym samym, każda osoba chora i niepełnosprawna może zgłosić się do biegu i całkowicie bezpłatnie wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza, który podczas całej trasy biegu zaopiekuje się zawodnikiem niepełnosprawnym.

Fundacja ze swojej strony zapewnia wolontariuszy, którzy będą zaangażowani w prace związane z organizacją wydarzenia oraz opiekę nad osobami niepełnosprawnymi w czasie biegu.

Pliki do pobrania: