Oferta realizacji zadania publicznego z inicjatywy Stowarzyszenia Kulturalny Serock
15 października 2019

14 października 2019 roku Zarząd Powiatu w Legionowie pozytywnie zaopiniował ofertę realizacji zadania publicznego z inicjatywy Stowarzyszenia Kulturalny Serock pod nazwą "Powołanie Teatru dla Seniorów i zrealizowanie pierwszego spektaklu".

Stowarzyszenie na prośbę grupy seniorów, planuje powołanie w Serocku Teatru Seniorów (robocza nazwa: Teatr Złotego Wieku). Spotkania będą odbywały się, w Klubie Aktywności Społecznej przy ulicy Kościuszki 8a. Celem działania Teatru jest jeszcze większe zaktywizowanie grupy najstarszych mieszkańców powiatu legionowskiego (aktywność w starszym wieku opóźnia procesy starzenia i ma znaczący wpływ na zadowolenie i kondycję psychofizyczną). Do Teatru mogą przynależeć mieszkańcy powiatu legionowskiego w wieku 60+. Przewidywana grupa aktywnych twórczo Seniorów to 10-20 osób. Każdorazowo, efekty pracy tej grupy będą oglądać ich przyjaciele, znajomi, rodzina oraz wszystkie osoby zainteresowane twórczością teatralną. Każdy spektakl wystawiony w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku może oglądać około 100 osób. Ponadto, grupa teatralna Seniorów może stać się wizytówką powiatu, grupą reprezentującą powiat na konkursach i festiwalach teatralnych organizowanych na terenie całej Polski. Pierwszą premierą Teatru Seniorów będzie zabawna inscenizacja wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Pokazy tego przedstawienia zostały zaplanowane na terenie powiatu oraz wyjazdowo, m.in. na Ogólnopolskiej Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju.

Pliki do pobrania: