Wycieczka Szlakiem Polski Walczącej
16 października 2019
Wycieczka Szlakiem Polski Walczącej

Powiat Legionowski zorganizował kolejną wycieczkę w oparciu o swój turystyczny patriotyczny Szlak Polski Walczącej. Z naszej propozycji skorzystało ponad 20 mieszkańców. Odwiedziliśmy 6 miejsc związanych z historią terenów należących obecnie do powiatu legionowskiego.

W kolejnej zorganizowanej przez Powiat Legionowski wycieczce autokarowej turystycznym patriotycznym Szlakiem Polski Walczącej wzięło udział ponad 20 mieszkańców. Ponieważ pogoda dopisała – było słonecznie i ciepło – uczestnicy tego dnia pokonali trasę ponad 10 km. Odwiedziliśmy miejsca na czarnej trasie Szlaku, m.in.: Pałac i cmentarz w Jabłonie, miejsca ufortyfikowane na wiślanych wałach, dom ze śladami walk w 1944 r.

Mieliśmy okazję, jako jedni z pierwszych, odwiedzić rzeczywiste miejsce, w którym podczas powstania warszawskiego w kierunku Puszczy Kampinoskiej przeprawiał się batalion „Znicza”. Punkt ten dotychczas był lokalizowany na wysokości Pałacu w Jabłonnie. Tymczasem najnowsze ustalenia historyków każą go identyfikować na Tarchominie.

Wycieczka była nieodpłatna. Każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci wydanej przez Powiat Legionowski książki „Od kuchni”. Zapraszamy na kolejne tego typu wydarzenia. Kolejna wycieczka prawdopodobnie wiosną przyszłego roku. Informacje podamy na naszej stronie powiat-legionowski.pl oraz facebookowym profilu Powiat Legionowski.