Oferta realizacji zadania publicznego z inicjatywy Stowarzyszenia Kulturalny Serock
12 lutego 2020

11 lutego 2020 roku Zarząd Powiatu w Legionowie pozytywnie zaopiniował ofertę realizacji zadania publicznego z inicjatywy Stowarzyszenia Kulturalny Serock pod nazwą "Projekt Szaniawski".

W październiku ubiegłego roku powołany został Teatr dla Seniorów 60+ TARSZAKI. Zainteresowanie i zaangażowanie Seniorów w ten projekt jest tak ogromne, że powstał zamysł stworzenia plenerowego widowiska z okazji 50-tej rocznicy śmierci Jerzego Szaniawskiego. W projekcie uczestnicy planują odtworzyć vvydarzenia i postaci, które ten twórca zamieścił na kartach swoich książek, zwłaszcza w cyklu opowiadań o Profesorze Tutce. Premiera planowana jest na maj b.r. w okolicach dworku Szaniawskiego w Zegrzynku. Nabór do teatru jest otwarty dla mieszkańców powiatu legionowskiego w wieku 60+. Przewidywana tym razem grupa aktywnych twórczo seniorów to około 20 osób. Jak wcześniej, każdorazowo efekty pracy twórczej grupy będą oglądać wszystkie zainteresowane osoby.

Pliki do pobrania: