Okruchy wspomnień
20 maja 2021
Okruchy wspomnień

Prezentacja książki, będącej pamiętnikiem śp. pułkownika Kazimierza Przymusińskiego z okresu II wojny światowej, odbyła się dziś, 20 maja w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Publikacja pt. „Okruchy wspomnień młodego partyzanta z okresu działalności w Ruchu Oporu, 1/1 psp AK, VII 1944 - II 1945 r.” wydana została w grudniu ubiegłego roku przez Powiat Legionowski. Choroba, a w jej konsekwencji śmierć autora, uniemożliwiły prezentację książki we wcześniejszym terminie. Zmarły 3 lutego br. śp. płk Kazimierz Przymusiński zdążył zobaczyć gotową publikację przed odejściem na wieczną wartę.

Wdowa po pułkowniku Hanna Przymusińska, wypełniając wolę męża, złożyła podziękowania wszystkim zaangażowanym w powstanie wydawnictwa. Przekazała również na ręce gminnych włodarzy egzemplarze książki, które podarowane zostaną bibliotekom oraz szkołom z naszego terenu.

Cyfrowa wersja wydawnicywa do pobrania tutaj.