PIK otwarty na kino
27 kwietnia 2021
PIK otwarty na kino

Seanse online w ramach cyklu Kino Otwarte, organizowane przez Powiatową Instytucję Kultury, to znany i lubiany przez mieszkańców sposób na spędzanie wieczorów.

W ostatnim czasie zaprezentowano dwa filmy. Pierwszy pt. "Oto my", który można było zobaczyć 16 kwietnia, to chwytające za serce, pogodne kino drogi. Obraz wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana opowiada o ojcu - Aharonie, i jego dorastającym synu, cierpiącym na autyzm Urim. Pokaz odbył się w ramach X Dni Osób Niepełnosprawnych 2021 Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

Drugi seans, będący kolejną odsłoną serii Kino Otwarte na Sztukę, to film pt. „Młyn i krzyż” w reżyserii Lecha Majewskiego, który wyemitowano 23 kwietnia. Akcja obrazu obejmuje jeden dzień z życia Pietera Bruegla Starszego. Dzięki technikom komputerowym zastosowanym w filmie, widzowie mogli odnieść wrażenie, jakby znaleźli się wewnątrz obrazu tego niderlandzkiego malarza i rysownika. Po seansie odbyło się spotkanie, którego gościem był sam Lech Majewski – reżyser i scenarzysta (w tym także teatralny i operowy), poeta, prozaik i malarz.

PIK zaprasza widzów do świata kina, wybierając pozycje ciekawe, nie zawsze oczywiste, dające odbiorcom czas na własne refleksje. Na zdjęciu kadr z filmu „Młyn i krzyż”